Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

David Zouhar » Články

Opilá matka nedokázala stát. V kočárku měla teprve dvouměsíční dítě

čtvrtek, 10. dubna 2014, 16:39Krimi
 

Přes šest hodin popíjela alkohol v úterý v bistru v Masarykově ulici v centru Brna dvaatřicetiletá žena. Když se po šesté hodině odpolední zvedla k odchodu, musela se opírat o výlohu, aby neupadla. Nedokázala se postarat ani o přibližně...

 

Mladík prý vystrčil muže z tramvaje

čtvrtek, 10. dubna 2014, 16:11Krimi
 

Silně zakrvácený šestatřicetiletý muž seděl na schodech tramvaje ve středu před desátou hodinou večerní u zastávky Vlhká v centru Brna. Muže údajně z vozu vystrčil osmadvacetiletý mladík.

 

Mezigenerační odpoledne zpestří soutěž v pétanque

čtvrtek, 10. dubna 2014, 10:57Společnost
 

Mladí i starší se ve čtvrtek ve tři hodiny odpoledne sejdou na terase Střediska volného času v brněnských Lužánkách. Městský parlament dětí a mládeže Brno tam ve spolupráci s organizátory Brněnského Majálesu připravil mezigenerační odpoledne.

 

Studenti vztyčili na náměstí Svobody májku

středa, 9. dubna 2014, 19:02Společnost
 

Měsíc studentských oslav, který vyvrcholí sedmého května Majálesem na brněnském výstavišti, odstartovali ve středu odpoledne studenti stavbou májky na náměstí Svobody v centru Brna.

 

Cizinci vybírali peníze na falešné sbírky. Soud je vyhostil

středa, 9. dubna 2014, 11:14Krimi
 

Skupinky osob, které se s různými příběhy snažily vylákat od lidí peníze, se od začátku minulého týdne pohybovaly po celém Brně. Cizinci vždy Brňanům ukázali formulář se státní vlajkou a logy dalších institucí a požadovali přislíbení finančního...

 

Brněnská přehrada v sobotu opět ožije. Začíná plavební sezona

úterý, 8. dubna 2014, 17:20Doprava
 

Nástup kapitánů, vytažení vlajky a originální znělka v podání skladatele a trumpetisty Jaromíra Hniličky zahájí v sobotu v deset hodin dopoledne plavební sezonu na brněnské přehradě v Bystrci. Návštěvníci se mohou těšit také na krátkou plavbu...

 

Mladík nadýchal přes tři a půl promile. Poté se napil vína před strážníky

úterý, 8. dubna 2014, 16:35Krimi
 

Nehybně ležel v noci na pondělí v přístřešku u zastávky Novolíšeňská v brněnské Líšni dvaadvacetiletý muž. Přestože nebyl zraněný, nedokázal vstát ani se souvisle vyjadřovat. Dechová zkouška u něj odhalila silnou podnapilost.

 

Zlodějky kradly kabelky z nákupních vozíků

úterý, 8. dubna 2014, 12:10Krimi
 

Tři krádeže kabelek z nákupních vozíků v hypermarketech za tři hodiny stihla dvojice žen z Brna. Od přelomu roku takto pachatelky odcizily pětadvacet tašek. Kriminalisté je dopadli koncem března v Praze.

 

Znečištěnému brněnskému ovzduší odlehčí nové plynové autobusy

pondělí, 7. dubna 2014, 15:53Doprava
 

Dvanáct nízkopodlažních autobusů na stlačený zemní plyn v délce dvanácti metrů koupí letos brněnský dopravní podnik. Provoz vozů je šetrný k životnímu prostředí a také šetří náklady. Dopravní podnik chce v následujících dvou letech koupit až sto...

 

Hands Up, vyzve v Nitře Saragossa Band

pondělí, 7. dubna 2014, 15:32Kultura
 

Německá skupina Saragossa Band se osmadvacátého června přiblíží brněnským fanouškům. V amfiteátru ve dvě stě kilometrů vzdálené Nitře odehraje koncert se dvěma desítkami největších hitů.

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.

Koupí bílé pastelky dnes mohou lidé přispět na pomoc nevidomým

Koupí bílé pastelky dnes mohou lidé v Česku přispět na pomoc nevidomým a slabozrakým. Celonárodní veřejná sbírka se koná po dvacáté a dobrovolníci v bílých tričkách při ní budou v ulicích měst nabízet za 30 korun bílou pastelku, která symbolizuje bílou hůl a život zrakově postižených. V 15:00 akce vyvrcholí koncertem na Václavském náměstí v Praze.