Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

David Zouhar » Články

Masarykův okruh proběhl Ukrajinec za šestnáct minut

pondělí, 14. dubna 2014, 07:50Ostatní sporty
 

Přes tisíc běžců se v neděli odpoledne postavilo na start brněnského Masarykova okruhu. Zapojili se do prvního ročníku závodu Masaryk Run. Desetikilometrovou trať zdolal nejrychleji Ukrajinec Olexander Babaryka.

 

Muž ve vlaku odmontovával kliky

neděle, 13. dubna 2014, 11:47Krimi
 

Podezřelého pohybu v jednom z vagónů na brněnském hlavním vlakovém nádraží si v sobotu odpoledne všimli strážníci. Při bližším pohledu spatřili muže, který uvnitř odmontovával hliníkové kliky.

 

Zahájení plavební sezony přilákalo stovky lidí

sobota, 12. dubna 2014, 17:40Doprava
 

Šest lodí vyplulo v sobotu dopoledne poprvé v letošní sezoně z bystrckého přístaviště na brněnskou přehradu. Zahájení plavební sezony si nenechaly ujít stovky lidí. Dopravní podnik pro ně letos nachystal několik novinek.

 

Brněnský Majáles nabídne nová pódia

pátek, 11. dubna 2014, 18:05Kultura
 

Šedesát metrů na šířku a dvacet metrů na výšku bude mít hlavní pódium Brněnského Majálesu, který se uskuteční sedmého května na brněnském výstavišti. Pořadatelé tím chtějí zajistit českým a slovenským kapelám světové podmínky.

 

Podomní prodejci strážníkům nedokázali říct, kde jsou

pátek, 11. dubna 2014, 13:45Krimi
 

Kuriózním způsobem se ve čtvrtek kolem poledne prozradila skupina podomních prodejců. Dva muži ve věku dvaatřicet a padesát let spolu s třiatřicetiletou ženou nabízeli v jednom z bytových domů v brněnských Bohunicích služby energetické společnosti.

 

Mladík byl tak opilý, že se neudržel na nohou

pátek, 11. dubna 2014, 13:31Krimi
 

Šestnáctiletého chlapce vrážejícího při chůzi do lidí si ve čtvrtek večer v Rašínově ulici v centru města všimli brněnští strážníci. Mladík byl tak opilý, že nakonec upadl na zem.

 

Jarní Motortechna potěší milovníky veteránů

pátek, 11. dubna 2014, 13:10Společnost
 

Historická auta a náhradní díly zaplní v sobotu pavilon Z a volné plochy mezi pavilony Z a P na brněnském výstavišti. Koná se tam tradiční burza a výstava veteránů Jarní Motortechna.

 

Žena chtěla v Řečkovicích skočit z lešení

pátek, 11. dubna 2014, 09:59Krimi
 

Pohyb na lešení slyšela v úterý nad ránem žena z dvanáctipatrového domu v brněnských Řečkovicích. Vyslaný policista našel v devátém patře dívku sedící na okraji lešení směrem do volného prostoru.

 

Na výstavišti se zrodí Drak

pátek, 11. dubna 2014, 09:45Společnost
 

Multimediální show plná světelných, laserových a pyrotechnických efektů se odehraje v sobotu večer na brněnském výstavišti v pavilonu B a na přilehlých plochách. U příležitosti uvedení ležáku s názvem Drak ji připravil pivovar Starobrno.

 

Husovický tunel bude ve směru na Lesnou neprůjezdný

pátek, 11. dubna 2014, 07:50Doprava
 

S mírným zdržením musí od páteční osmé hodiny večerní počítat řidiči, kteří projíždí Husovickým tunelem na severu Brna ve směru na Svitavy a Lesnou. Dělníci tam totiž budou pokládat nový povrch silnice, který má zabránit smykům. Uzavírka potrvá...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.

Koupí bílé pastelky dnes mohou lidé přispět na pomoc nevidomým

Koupí bílé pastelky dnes mohou lidé v Česku přispět na pomoc nevidomým a slabozrakým. Celonárodní veřejná sbírka se koná po dvacáté a dobrovolníci v bílých tričkách při ní budou v ulicích měst nabízet za 30 korun bílou pastelku, která symbolizuje bílou hůl a život zrakově postižených. V 15:00 akce vyvrcholí koncertem na Václavském náměstí v Praze.