Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Brněnská Drbna » Články

POČASÍ NA STŘEDU: Teploty klesnou pod nulu a může i zasněžit

středa, 2. ledna 2019, 06:00Zprávy
 

Dnes nás čeká oblačno a na většině území se objeví smíšené nebo sněhové přeháňky.

 

POČASÍ NA NOVÝ ROK: Jak na Nový, tak po celý? Doufejme, že ne

úterý, 1. ledna 2019, 07:00Zprávy
 

Žádná hitparáda nás v první kalendářní den nečeká. Do Nového roku vstoupíme s oblačnou oblohou, místy se objeví slabý déšť. Později během se přeháňky objeví na většině území, v polohách nad cca 400 metrů postupně smíšené nebo sněhové.

 

POČASÍ NA SILVESTRA: Ráno může sprchnout, večer mrznoucí mlhy

pondělí, 31. prosince 2018, 01:58Zprávy
 

Poslední den v roce nám nadělí už od rána oblačné počasí a ojediněle přeháňky, nad cca 500 metrů smíšené nebo sněhové. Během dne pak místy ubývání oblačnosti na polojasno, později večer a v noci ojediněle mlhy, i mrznoucí.

 

POČASÍ NA NEDĚLI: Teploty přes den okolo pěti stupňů a silnější vítr

neděle, 30. prosince 2018, 08:43Zprávy
 

Na konec týdne nás čeká hlavně zataženo, ojediněle občasný déšť nebo přeháňky, nad 500 m srážky smíšené nebo sněhové. Odpoledne místy ubývání oblačnosti.

 

POČASÍ NA SOBOTU: Zataženo a místy slabý déšť, v noci bude pršet vytrvale

sobota, 29. prosince 2018, 06:00Zprávy
 

Také dnes nás čeká zataženo až oblačno, místy se objeví slabý občasný déšť, v polohách nad 600 m zpočátku i srážky smíšené. V noci od severozápadu pak budou srážky na většině území.

 

POČASÍ NA PÁTEK: Ráno a večer lehce sprchne

pátek, 28. prosince 2018, 06:00Zprávy
 

Dnes čekejme zataženo až oblačno, místy přechodně klidně i polojasno a ojediněle mlhy. Ráno a k večeru pak od severu místy slabý déšť.

 

POČASÍ NA ČTVRTEK: Ráno zataženo, přes den se může hezky vyjasnit

čtvrtek, 27. prosince 2018, 00:53Zprávy
 

Dnes nás od rána čeká zataženo až oblačno, na severu kraje ojediněle slabý déšť. Odpoledne však už bude beze srážek a postupně se místy i vyjasní.

 

POČASÍ NA STŘEDU: Zataženo a přes den teploty nad nulou

středa, 26. prosince 2018, 06:00Zprávy
 

Dnes nás čeká zataženo až oblačno, v jihozápadní části kraje přechodně i polojasno. Na severu kraje večer ojediněle slabý déšť.

 

POČASÍ NA ÚTERÝ: Zataženo a místy zasněží. Někde déšť se sněhem

úterý, 25. prosince 2018, 09:09Zprávy
 

Na Boží hod vánoční čekejme zataženo a občasné slabé sněžení, v nížinách i déšť se sněhem, na severu a východě kraje místy trvalejší srážky. Později večer ubývání srážek a místy i oblačnosti.

 

POČASÍ NA ŠTĚDRÝ DEN: Prožijte Vánoce doma, venku to nebude stát za nic

pondělí, 24. prosince 2018, 06:00Zprávy
 

Dnes nás žádné bílé Vánoce bohužel nečekají. Po celý den bude zataženo a střídavě i sprchne.

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

VIDEO: Uteč – Skryj se – Bojuj. Policisté spolu s krajem představili projekt Ozbrojený útočník ve škole

Policisté spolu s Jihočeským krajem dnes představili pokračování preventivního projektu „Ozbrojený útočník ve škole.“ Celkem 5 dílů je připraveno pro základní a střední školy v jižních Čechách. Smyslem a cílem projektu je připravit žáky, ale i zaměstnance školy, na hrozbu útoku ozbrojeného útočníka, přímý kontakt s útočníkem nebo správné vyhodnocení krizové situace.

KOMENTÁŘ: Dnes oni. Zítra kdokoliv

Stačí jen poslouchat a člověka mrazí. Není to přitom mrazení ze strachu nebo hrůzy něčeho nebezpečného a dosud nepoznaného. Naopak. Je to zděšení z poznání něčeho, o čem víme, že je v nás, ve všech. Temná a upřímná nenávist, která sílí pokaždé, když strach vytlačí rozum a nahradí ho ještě silnější a ještě zanícenější nenávistí.

Pozor na jarní pálení bioodpadu. Může způsobit požár

S ústupem zimy se lidé vrhají do úklidu svých zahrad. S tím se pojí i časté pálení klestí a biologického odpadu. Hasiči ale upozorňují, že pálení je v tomto období poměrně rizikové.