Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Voda se v Brněnské přehradě zhoršila, koupání je však bez obav

 
pátek, 3. srpna 2012, 13:30

BRNO - Kvalita vody ke koupání v Brněnské přehradě se při posledním měřením mírně zhoršila, lidé se v ní nicméně mohou stále koupat bez obav o své zdraví. Vyplývá to z aktuálních rozborů jihomoravské krajské hygienické stanice.

Hygienici přidělili všem rekreačním plážím Brněnské přehradě status "vody vhodné ke koupání se zhoršenými smyslově postižitelnými vlastnostmi. V praxi to znamená, že voda je většinou mírně zakalená, nicméně sinice a další nečistoty v ní nejsou přítomny natolik, aby ohrozily zdraví rekreantů.

Podobné parametry jako v Brně má i vodní nádrž v Bohuslavicích na Hodonínsku, nejvyšší hygienicky klasifikovanou kvalitu vody prokázalo čerstvé měření naopak v nádrží v Banticích na Znojemsku a na Vranovské přehradě.

Krajští hygienici sledují kvalitu vody na 13 přírodních nádržích, přehradách a rekreačních rybnících. Na rozdíl od minulých let neměří v dvoutýdenních intervalech na všech nádržích najednou, ale vzorky pro laboratoře odebírají namátkově. "O aktuální kvalitě vody informují rekreanty letos nově zřízené cedule na plážích," řekla agentuře Mediafax krajská hygienička Renata Vaverková. V žádné z rekreačních nádrží na jižní Moravě podle ní není v současné době voda nevhodná ke koupání.

 

Napsal: Jiří Nováček, Mediafax

 


 

Kam dál?

O projektu

pondělí, 0.  0000

Kontakty

pondělí, 0.  0000

Tiráž

pondělí, 0.  0000

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Koupí bílé pastelky dnes mohou lidé přispět na pomoc nevidomým

Koupí bílé pastelky dnes mohou lidé v Česku přispět na pomoc nevidomým a slabozrakým. Celonárodní veřejná sbírka se koná po dvacáté a dobrovolníci v bílých tričkách při ní budou v ulicích měst nabízet za 30 korun bílou pastelku, která symbolizuje bílou hůl a život zrakově postižených. V 15:00 akce vyvrcholí koncertem na Václavském náměstí v Praze.

STATISTIKA: Řidiči ve špatném zdravotním stavu způsobí tisíc nehod ročně

Přes tisíc dopravních nehod ročně je zapříčiněno špatným zdravotním stavem řidičů. Motoristé podle zdravotníků často svůj fyzický i psychický stav podceňují, pětina z nich například řídí i přes únavu. Na dnešní tiskové konferenci na to upozornila Asociace Záchranný kruh. Ta ve spolupráci s bezpečnostními složkami a Besipem spustí osvětovou kampaň.

Drtivá většina zrakově postižených osob jsou senioři, dotykové telefony nenaplňují jejich potřeby

Jan Šimík je jedním ze společníků mladé české firmy BlindShell, která se zabývá vývojem mobilních telefonů pro zrakově postižené. Jak vidí problematiku kompenzačních pomůcek pro slabozraké? A v čem je právě BlindShell jiný?