Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Voda se v Brněnské přehradě zhoršila, koupání je však bez obav

 
pátek, 3. srpna 2012, 13:30

BRNO - Kvalita vody ke koupání v Brněnské přehradě se při posledním měřením mírně zhoršila, lidé se v ní nicméně mohou stále koupat bez obav o své zdraví. Vyplývá to z aktuálních rozborů jihomoravské krajské hygienické stanice.

Hygienici přidělili všem rekreačním plážím Brněnské přehradě status "vody vhodné ke koupání se zhoršenými smyslově postižitelnými vlastnostmi. V praxi to znamená, že voda je většinou mírně zakalená, nicméně sinice a další nečistoty v ní nejsou přítomny natolik, aby ohrozily zdraví rekreantů.

Podobné parametry jako v Brně má i vodní nádrž v Bohuslavicích na Hodonínsku, nejvyšší hygienicky klasifikovanou kvalitu vody prokázalo čerstvé měření naopak v nádrží v Banticích na Znojemsku a na Vranovské přehradě.

Krajští hygienici sledují kvalitu vody na 13 přírodních nádržích, přehradách a rekreačních rybnících. Na rozdíl od minulých let neměří v dvoutýdenních intervalech na všech nádržích najednou, ale vzorky pro laboratoře odebírají namátkově. "O aktuální kvalitě vody informují rekreanty letos nově zřízené cedule na plážích," řekla agentuře Mediafax krajská hygienička Renata Vaverková. V žádné z rekreačních nádrží na jižní Moravě podle ní není v současné době voda nevhodná ke koupání.

 

Napsal: Jiří Nováček, Mediafax

 


 

Kam dál?

O projektu

pondělí, 0.  0000

Kontakty

pondělí, 0.  0000

Tiráž

pondělí, 0.  0000

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Dnes uvidíme částečné zatmění Měsíce, na obloze se objeví i Jupiter a Saturn

Dnes půl hodiny před půlnocí nastane hlavní fáze částečného zatmění Měsíce. Do plného zemského stínu bude v tu chvilku ponořeno téměř sedm desetin měsíčního kotouče. Celý úkaz ale začne ještě o něco dřív – přibližně dvě minuty po desáté hodině večer. Celý průběh částečného zatmění je sledovatelný pouhým okem. Potřeba bude pouze pěkné počasí.

Zákaz vstupu do Krkonoš? Na přemíru odpadků a nevychované turisty si stěžuje vládce hor

Od 1. srpna nebudou moci lidé vstoupit do Krkonoše. Alespoň tak by si to přál vládce hor Krakonoš, jehož dopis dnes uveřejnilo Ministerstvo životního prostředí (MŽP).

Politolog: Spor o výměnu ministra se může protáhnout do podzimu

Není vyloučeno to, že se spor o výměnu ministra kultury protáhne až do podzimu, míní Lubomír Kopeček z Masarykovy univerzity v Brně. Podle něj by se pak mohl rozpor protnout s některými dalšími problémy vlády a premiéra Andreje Babiše (ANO), týkajících se například rozepří mezi ČSSD a ANO kvůli státnímu rozpočtu nebo auditu Evropské komise ohledně střetu zájmů předsedy vlády. Podle Josefa Mlejnka z katedry politologie Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy musí ČSSD v otázce výměny ministra zatlačit i na Babiše.