Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

GLOSA: Sympaťák, bavič, a především velký zpěvák... Karel Gott dokázal strhnout celé generace

 
čtvrtek, 3. října 2019, 12:42

Český Frank Sinatra… To je vždycky první, co mě napadne, když se řekne Karel Gott. Oni k sobě opravdu měli blízko. Byli nesmírně charismatičtí, s neodolatelným úsměvem na tváři a hlasem, jenž se rodí skutečně vzácně. Co víc… jejich respekt přesáhl veškeré myslitelné hranice. Hudební i generační.

Vždyť není nejlepším možným důkazem jeho fenomenální koncert na Rock For People v roce 2013? Možná k jeho účasti na festivalu někteří přistupovali rozpačitě, ale Karel všechny strhnul… Ostatně já sám rád vzpomínám na parádní koncert s Evou Urbanovou, který se uskutečnil před deseti lety v Českém Krumlově. Ten moment, kdy mistr nakráčel na scénu a zazpíval první tóny… bylo to magické!

Od té doby jsem zažil desítky, možná stovky jiných akcí, mnohdy už se mi to všechno plete, některé koncerty mizí ve vzpomínkách, ale Český Krumlov nikoliv. Genius loci pivovarských zahrad, Eva Urbanová valící do lidí metalový blok a Karel Gott, ze kterého se tajil dech.

Mimochodem není to tak dávno, co jsem navštívil jeden z bazarů vinylů v Německu. Překvapilo mě, kolik desek Karla Gotta tam měli. Sinatra, Crosby, King Cole… a Gott. Krásná společnost.

Přiznám se, že mě až překvapilo, jak se mi zastavil dech, když jsem četl první zprávy o jeho úmrtí. Ale není se čemu divit… Je to smutný okamžik pro celou tuzemskou hudební scénu, protože takto výrazná osobnost tady ještě dlouho nebude. Sympaťák, bavič, velký zpěvák. Čest jeho památce!

Napsal(a) Václav Votruba | Foto Facebook / Karel Gott
 


 

Kam dál?

KOMENTÁŘ: Město mírné solidarity v mezích zásluh

úterý, 3. září 2019, 16:15

Dnešní jednání zastupitelstva nezklamalo. Alespoň co se pavlačového hašteření bývalých a současných představitelů města...

KOMENTÁŘ: Spasíbo, soudruzi! Za nejlepší digitální osvětu posledních...

čtvrtek, 18. července 2019, 13:52

Chceš vidět, jak budeš vypadat za 40 let? Na. “Tyjo, celý můj tata. Neskutečný, to musí vidět ostatní!!”

KOMENTÁŘ: Dnes oni. Zítra kdokoliv

úterý, 19. března 2019, 07:01

Stačí jen poslouchat a člověka mrazí. Není to přitom mrazení ze strachu nebo hrůzy něčeho nebezpečného a dosud...

KOMENTÁŘ: Duševně nemocné si nesmí brát za rukojmí premiéři ani média

středa, 14. listopadu 2018, 09:00

Veřejné mínění v České republice ovládla v posledních desítkách hodin názorová bouře o síle orkánu. Rozpoutala ji...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

STATISTIKA: Řidiči ve špatném zdravotním stavu způsobí tisíc nehod ročně

Přes tisíc dopravních nehod ročně je zapříčiněno špatným zdravotním stavem řidičů. Motoristé podle zdravotníků často svůj fyzický i psychický stav podceňují, pětina z nich například řídí i přes únavu. Na dnešní tiskové konferenci na to upozornila Asociace Záchranný kruh. Ta ve spolupráci s bezpečnostními složkami a Besipem spustí osvětovou kampaň.

Drtivá většina zrakově postižených osob jsou senioři, dotykové telefony nenaplňují jejich potřeby

Jan Šimík je jedním ze společníků mladé české firmy BlindShell, která se zabývá vývojem mobilních telefonů pro zrakově postižené. Jak vidí problematiku kompenzačních pomůcek pro slabozraké? A v čem je právě BlindShell jiný?

Škoda chce letos v Česku zvýšit prodej o desetinu na 93 400 aut

Škoda Auto letos plánuje v Česku prodat kolem 93 400 aut, což je o téměř 11 procent více než loni. V minulém roce automobilka v ČR prodala 84 172 osobních vozů. Na setkání s novináři to uvedl vedoucí českého zastoupení Luboš Vlček.