Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Maturantky budou mít královnu krásy už popáté

 
úterý, 10. června 2014, 21:48

Před pěti lety hostila finálový večer soutěže krásy jedna z českobudějovických restaurací, nyní se nejkrásnější maturantky z celé republiky uchází o přízeň poroty na velkolepé scéně přímo v srdci jihočeské metropole. Kdo se stane Maturantkou Roku 2014? To se dozvíme za necelé dva týdny!

Vrchol pátého ročníku Maturantky Roku se blíží nezadržitelnými kroky. Vloni se finále na náměstí Přemysla Otakara II., kterému přecházela charitativní stezka pro děti, zúčastnily přibližně tři tisícovky lidí. Tým pořadatelů z Českých Budějovic ale neusíná na vavřínech a díky zkušenostem z minulých let slibuje v pátek 20. června milovníkům ženské krásy a zábavy příjemný večer ve společnosti půvabných studentek, kvalitních kapel i dobrého pití - cideru od Somersby.

„Aktuálně se Maturantka Roku řadí mezi nejsledovanější soutěže na sociální síti Facebook. Naším cílem je bavit všechny, kteří přijdou na finále, a propojovat je s našimi partnery, díky nimž můžeme uspořádat další ročník. Věřím, že se nám podaří posunout zase o kus dál a obyvatele konzervativní jihočeské kotliny dokážeme znovu přilákat v hojném počtu,“ doufá manažer projektu Libor Matoušek a jedním dechem potvrzuje, že ambicí organizátorů rozhodně není konkurovat České Miss.

Start do světa modelingu

Finálový večer je přitom pouze třešničkou na dortu za několikaměsíčním úsilím, kterému dominoval výběr desítky nej dívek z téměř čtyř stovek přihlášených. Z prvního kola poustoupilo do castingu 30 soutěžících na základě facebookového hlasování, zbylým dvaceti dívkám pořadatelé udělili divokou kartu. V polovině dubna se pak všechny krásky potkaly v Praze, kde porotci zvolili desítku finalistek. Ta se kromě účasti na závěrečném galavečeru může těšit na smlouvu se zastupující modelingovou agenturou JARO Management, která má pod svými křídly mnohé VIP osobnosti.

„Několik loňských finalistek se zúčastňuje různých castingů, jezdí fotit do zahraničí a dostává zajímavé zakázky, díky kterým se mohou prostřednictvím agentury v tomto oboru prosadit i v budoucnu. A když ne, bude to pro ně alespoň pěkná brigáda při vysoké škole. Účast v soutěži však považujeme za jakýsi start do světa krásy a modelingu. To je pro dívky hlavní lákadlo, proč by se měly Maturantky Roku zúčastnit. Hodnotné ceny za úspěch ve finále jsou pak samozřejmostí,“ vysvětluje princip soutěže a další možné uplatnění dívek její ředitelka Martina Matoušková.

Přípravu na budoucí kariéru modelky rozhodně pořadatelé nepodceňují a stejně jako v minulých letech nachystali pro finalistky přípravný kemp, který se uskutečnil o uplynulém víkendu v Českých Budějovicích, Nových Hradech a Lipně nad Vltavou. Soutěžící trénovaly vystoupení na finálový večer, absolvovaly rétorické cvičení s herečkou Jihočeského divadla Lenkou Krčkovou, nácvik chůze s Kateřinou Votavovou nebo fitting oblečení. Díky širokému dosahu Maturantky Roku navíc bylo soustředění pro dívky velkým zpestřením, jelikož ani jedna z nich tentokrát nepochází z jihu Čech.

„Je to tady moc krásné, s holkami jsme si soustředění užily. Líbilo se mi především českobudějovické náměstí,“ svěřila se Tereza Dvořáková z Prahy, dívka s číslem 7. Její slova vzápětí doplnila Jana Šišková ze Zubří: „Program byl náročný, ale stálo to za to. Myslím, že jsme si všechny holky skvěle rozuměly. Užily jsme si hlavně plnění různých úkolů v adrenalinovém parku na Lipně. Večer jsme přišly na pokoj úplně mrtvé,“ smála se finalistka, která na své hrudi ponese číslo 3. Fotogalerii ze soustředění na Lipně vám Budějcká Drbna přinese ve středu.

Nabitý program s triem moderátorů

Předešlé ročníky Maturantky Roku byly postaveny na mainstreamových moderátorech - v roce 2012 se mikrofonu ujal Libor Bouček z Evropy 2, vloni ještě tehdejší moderátor Fajn Radia Kazma. Letos se však organizátoři rozhodli pro poměrně zásadní změnu. Zatímco vystoupení finalistek bude uvádět Česká Miss 2011 Jitka Nováčková, o zábavu se mezitím postará nadějný regionální moderátor Milan Džuba a v reproduktorech bude slyšet také hlas producenta soutěže Davida Kovaříka.

„Program jsme v letošním roce postavili na hudebních vystoupeních. Diváci si tedy užijí koncert kapel Eddie Stoilow, Mydy Rabycad a Mustang Bluesride. Součástí dalšího programu pak bude pěvecké vystoupení loňské vítězky Kristýny Jirkovské a taneční show v podání jihoamerické dvojice Javier Jesus Escobar Castillo a Zulay Fonseca. V rámci soutěžních disciplín se společně s finalistkami představí NG Dance Crew a Fitness 14,“ vyjmenovává nejdůležitější body programu David Kovařík s tím, že volně přístupnou afterparty v rytmu elektronické hudby bude hostit Café klub Slavie.

Generálním partnerem Maturantky Roku 2014 bude letos vůbec poprvé značka Somersby Czech Republic. Důvod spojení cideru a soutěže krásy, které trvá už tři roky, vysvětluje brand manager Josef Kroulík: „Partnerství používáme jako jeden ze základních marketingových nástrojů. Při rozhodování, jaké akci dáme svou důvěru, je důležitým aspektem skutečnost, co nám partnerství přinese, a zároveň, zda je tato událost v souladu se značkovými atributy. Jelikož Maturantku Roku provází bezstarostnost, krása a zábava, tak Somersby našla s touto soutěží společnou řeč. Důležitý je pro nás rovněž prodej cideru, a právě loňský ročník nám přinesl velmi zajímavé výsledky,“ potvrdil Kroulík.

Charitativní stezka pro děti o týden dříve

Maturantka Roku od počátku svého fungování podporuje charitu, vybrat se podařilo již více než sto tisíc korun. A nejinak tomu bude i v letošním roce. Novinkou však je datum a místo konání charitativní stezky pro děti. Zatímco ještě vloni se ti nejmenší vyřádili před finálovým večerem soutěže krásy přímo na náměstí Přemysla Otakara II., tentokrát se stanoviště s úkoly přesunou do IGY Centra. Akce se koná o týden dříve, tedy již v sobotu 14. června od 10 do 17 hodin a desítka maturantek tam nebude chybět. Startovné pro každé dítko je 50 korun a veškerý výtěžek bude věnován Nadačnímu fondu Pink Bubble. Druhým způsobem, jak podpořit onkologicky nemocné náctileté a mladé dospělé, je zaslání SMS hlasu pro Maturantku Sympatie.

„Naši pacienti jsou věkem blízcí finalistkám Maturantky Roku. Přestože mladí lidé, o které se staráme, mají také své plány, jim do toho vstoupí problém jménem rakovina. Loňský více než padesátitisícový výtěžek z Maturantky Roku, kterou provází bezstarostnost a mládí v rozletu, jsme použili na splnění přání mladých slečen a zajištění ozdravného pobytu pro další naše pacienty. Ráda bych tedy poděkovala pořadatelům za pomoc, díky které můžeme našim ‚dětem‘ zprostředkovat zážitky, které prožíváme my ostatní,“ řekla ředitelka Nadačního fondu Pink Bubble Martina Šmuková.

Veškeré informace o soutěži Maturantka Roku 2014 najdete na oficiálních webových stránkách či facebookovém profilu. Projekt finančně podpořilo statutární město České Budějovice.

Foto: Martin Chrt

 


 

Kam dál?

FOTO: Semifinalistky Maturantky Roku 2013 se představují

čtvrtek, 4. dubna 2013, 17:12

Včera jsem vám přinesla seznam padesáti postupujících holek do semifinále soutěže Maturantka Roku 2013. Hned po...

Třinec vedl už o dvě branky, přesto na Kometu nestačil

pátek, 26. října 2012, 22:30

Ani posedmé nenašla Kometa v domácím prostředí přemožitele. Třinec měl nakročeno velmi dobře, když první třetinu ovládl...

Cizinec pod vlivem kokainu škrtil v Brně dívku

pondělí, 23. července 2012, 12:43

Dvouleté vězení hrozí čtyřiadvacetiletému muži, který na zemi v Brně škrtil devatenáctiletou přítelkyni. Byl pod vlivem...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Na severu země bude silně sněžit, v noci hrozí Česku náledí

Ve vyšších polohách na severu země a na Českomoravské vrchovině bude od dnešního odpoledne do středečního rána silně sněžit. Na horách může místy napadnout až 20 centimetrů sněhu. V níže položených místech pak hrozí v noci náledí.

Nerad vzpomínám. Stále žiju současností a budoucností, říká majitel Koh-i-nooru Vlastislav Bříza

Patří mezi nejvlivnější Jihočechy, vybudoval holding Koh-i-noor a stále žije v Budějcích. Tak by se dal ve zkratce představit dvaasedmdesátiletý Vlastislav Bříza. Toho v exkluzivním rozhovoru vyzpovídala redakce Drbny.

Když chcete něčeho dosáhnout nebo něco změnit, musíte do toho dát kus sebe, říká předseda Svazu měst a obcí František Lukl

Ve svých 41 letech obhájil počtvrté post starosty jihomoravského Kyjova, vyzkoušel si ministerské křeslo a už čtvrtým rokem předsedá Svazu měst a obcí ČR, jedné z nejvlivnějších nevládních organizací u nás.