Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Tipy na nejlepší trasy pro běžce v Brně a okolí

 
čtvrtek, 25. července 2019, 06:40

Když teploty večer konečně klesnou, je ideální čas navléknout tenisky a trochu si protáhnout tělo. Kde v Brně ale najít nejlepší trasy pro běžce?

Svratecká cyklostezka

Jedna z nejoblíbenějších a nejznámějších stezek je oblíbená jak mezi cyklisty tak mezi běžci. Můžete se vydat po některé z asfaltových cest, nebo vyzkoušet trochu terénu na lesních pěšinách. Doporučujeme začít pod Kamennou kolonií, která patří k jednomu z nejkrásnějších míst města, a pokračovat na kopec cestou k Pavilónu Anthropos a dále k Priglu.

Prigl a okolí

Brněnská přehrada je v zejména v létě útočištěm mnoha místních. V okolí narazíte vždy na dost cyklistů i běžců, takže to nebude nic pro ty, kteří hledají ticho a klid. Přehradu můžete oběhnout z obou stran, takže i ti nároční budou mít na svém fitness náramku trasu dlouhou 15 km.

Wilsonův les

Právě pro ty, kteří hledají více klidu, doporučujeme tento lesopark na vrcholu Žlutého kopce, který poskytne stín, klid a kilometry mírného terénu na lesních cestičkách. Vyběhnout můžete až k biskupskému gymnáziu či k hvězdárně.

Lužánecký park

Pro ty, kteří běhají spíše po menších dávkách a bydlí poblíž centra Brna, doporučujeme Lužánecký park. Rozhodně to není místo klidu, protože park nabízí útočiště jak pro běžce, tak pejskaře a další vyznavače jogínského či žonglérského umění. Přesto si v něm lze zaběhat celkem pohodlně a méně náročným běžcům to bude bohatě stačit.

Holedná

Máte rádi přírodu a jste milovníci zvířat. Obora Holedná je jak dělaná pro ty, kteří chtějí na své trase potkat také jeleny či daňky a kochat se majestátností těchto zvířat. Obora se nachází mezi částmi Bystrc, Komín, Jundrov a Kohoutovice. Využít můžete jednu z třech turistických tras, nebo se vydat po své vlastní ose malými cestičkami mezi stromy. Zavítat můžete také na vrchol Holedná.

Tak šup, vyrazte běhat a objevovat krásy svého okolí. Kdy jindy začít než dnes.

 


 

Kam dál?

Skončili v práci a otevřeli si v Brně své Cukrové nebe. Nabízí...

úterý, 16. července 2019, 15:00

Dopřát si zákusky, které lidé mlsali před více než stoletím. Takový zážitek si mohou lidé připravit v širším centru...

Mr. Sushito okouzlil Brno. Spojení sushi a buritta u Brňanů boduje

úterý, 9. července 2019, 17:57

Otevřel teprve v únoru, za první měsíce si však získal nesčetně věrných zákazníků. Mr. Sushito na Jánské ulici v centru...

Jak řešit odpadní vody v rodinném domě?

úterý, 2. července 2019, 06:53

Ať už řešíte odpadní systém doma nebo na chalupě, máte vždy více možností. Pamatujte jen, že se musíte vždy řídit...

Už jste si pojistili svého domácího mazlíčka?

úterý, 2. července 2019, 06:51

Víte o tom, že pojistit můžete i svého čtyřnohého mazlíčka? Ať už máte kočku nebo psa, snadno si u vybraných pojišťoven...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Česká pošta potřebuje podle premiéra Babiše restrukturalizaci

Česká pošta potřebuje podle premiéra Andreje Babiše (ANO) restrukturalizaci, kterou by měli připravit kvalitní krizoví manažeři. Předseda vlády to dnes uvedl na facebooku. Dodal, že se očekává prodej nepotřebných nemovitostí České pošty. Z peněz, které za ně utrží, by měl podle Babiše vzniknout fond, který umožní nákup nových technologií.

Policie vyšetřuje poslankyni Maříkovou kvůli výrokům o migrantech

Policisté vyšetřují poslankyni SPD z Karlovarského kraje Karlu Maříkovou kvůli jejím výrokům o migrantech. Novinářům vyšetřování potvrdila krajská policejní mluvčí Kateřina Krejčí, jméno vyšetřované ženy neřekla. Maříková v lednu na svém profilu na sociální síti facebook přirovnala migranty k invazivním druhům rostlin a zvířat, jimž by měl být zakázán vstup do Evropské unie. Policie se věcí zabývá pro podezření z přečinu Podněcování k nenávisti.

Kvůli viru rybáři v Praze utratili na 120 tun ryb

Ve dvou pražských rybnících ve Vinoři se vyskytla kapří herpes viróza. Rybáři tak museli utratit na 120 tun ryb, aby zamezili další nákaze. Rybníky teď vypustí, vysypou vápnem a nechají šest týdnů ladem, řekl za Český rybářský svaz Pavel Vrána. Koi herpes viróza postihuje koi kapry, tedy ozdobné barevné druhy, i kapry obecné.