Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Mr. Sushito okouzlil Brno. Spojení sushi a buritta u Brňanů boduje

 
úterý, 9. července 2019, 17:57

Otevřel teprve v únoru, za první měsíce si však získal nesčetně věrných zákazníků. Mr. Sushito na Jánské ulici v centru Brna je v oblasti fast foodů skutečným unikátem. A Brňané to náležitě oceňují. 

Originalita, prvotřídní suroviny a rychlé stravování - to je to, co dělá Mr. Sushito výjimečným. „Dnes žijeme v uspěchané době. Proto jsou fast foody tak hojně navštěvovány, ale chyběl tady zdravý fast food. Věřili jsme tedy, že náš koncept uspěje,” říká jeden ze tří majitelů David Moravec.

Klasické sushi? Kdepak. Sushito vás nechce finančně zruinovat

 Z názvu se může zdát, že se jedná u sushi bar. Takhle to ale úplně není. „Sushito je zkrácený výraz pokrmu Sushi Burrito, což je taková naše vlajková loď. Byli jsme první v republice, kteří s tím přišli. Sushi se dnes dělá na každém rohu, což je samozřejmě dobře, my jsme ale chtěli být jiní. Nabízíme lidem přidanou hodnotu. Hlavně chceme připravovat čerstvé jídlo během pár minut za slušné peníze. Ceny v sushi barech nejsou dělané pro každodenní návštěvy běžných zákazníků. My koncept nastavili tak, aby si u nás lidé pochutnali, ale aby zároveň netrpěla peněženka. A povedlo se,” těší Moravce.

Mr. Sushito ale nenabízí pouze Sushi Burrito. Ve své nabídce mají také dnes velmi populární poké bowly. „Salad bowly (poké) jsme do nabídky zařadili už v době, kdy v Česku neměly zdaleka takovou popularitu, s jakou se setkávají dnes . Za nás je to zkrátka jídlo budoucnosti. Miska plná zdravých a čerstvých surovin. Každý si příjde na své. Já osobně miluji zdravý životní styl a zároveň nemám tolik času si připravovat jídlo doma. Věřím, že takhle to má spousta lidí a proto nás vyhledávají. Přijdou, objednají si, během pár minut dostanou jídlo a mohou jít zase dál. Se skvělou náladou, plným žaludkem a spoustou energie,” popisuje Jakub Angelo Guzsi, bratr Davida a spolumajitel Mr. Sushito.

Od ryby přes krávu až po veganskou stravu

„Přidali jsme do nabídky také polévky a teplá jídla, to k tomu prostě patří. Hlavně zdravě a chutně. Polévky jsou převážně krémové - rajčatová, hrášková, kukuřičná nebo mrkvová. Doplňujeme ji ale také o hovězí, protože náš podnik není jen o rybách” popisuje Moravec. „Mimo lososa, tuňáka nebo krevet si může zákazník vybrat také z nabídky pokrmů s kuřecím masem nebo trhaným hovězím. Samozřejmě myslíme i na vegany. Chceme, ať si u nás vybere opravdu každý,” dodává.

Hladu se bát nemusíte

Lehkost takových jídel může v někom vyvolat obavu o tom, zda se opravdu zasytí a zda ho po chvíli nezaskočí pocit hladu. „Nemáme rádi podniky, kde zaplatíte hodně za málo. V první řadě věříme, že když člověk utrácí peníze za jídlo, chce se najíst. A samozřejmě dobře a kvalitně. Naše Sushi Burrita mají přes 400 gramů, salad bowly pak půl kila. Hladu dáte na dlouhou dobu sbohem, ale stále se cítíte fresh. Jídlo vám dodá energii. Není to jako guláš se šesti. Klidně se můžete najíst a jít dělat kotrmelce,” s úsměvem dodává Guzsi.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Odpolední svačinka ☺️ #mrsushito #ostrava #brno

Příspěvek sdílený Mr. Sushito (@mrsushito),

Volba pro všechny generace

Mr. Sushito se nachází v centru, v budově velké banky. Není tedy divu, že se podnik navštěvuje převážně v obědových pauzách. Podnik ale kromě zaměstnanců okolních firem navštěvují i další zákazníci ve všech věkových kategoriích. „Navštěvují nás patnáctiletí, třicetiletí nebo klidně šedesátiletí. Zpočátku jsme si mysleli, že koncept bude vyhledávaný pouze studenty a mladými lidmi, ale není to tak úplně pravda a to je prostě super. Jde vidět, že je více a více lidí, kteří myslí na to, co jí. Nehážou do sebe prázdné jídlo, jen aby se zasytili. Chtějí, ať jím jidlo něco dá,” říká s radostí Moravec.

Majitelé Mr. Sushito si nastavují velké cíle a vize. Mají spoustu cílů, které si chtějí postupně plnit. Po roce a půl na trhu stihli otevřít druhou pobočku a plánují další. „Tento koncept je tak jedinečný a skvělý, a proto musí být v celé republice. Když jsem tento podnik navštívil poprvé, věděl jsem, že tomu tak musí být. I proto jsme se s klukama domluvili a vzali mě do týmu. Té době, kdy lidé ve fast-foodech jedli jen bagety a sendviče už odzvonilo. Právě připravujeme pobočku v Prostějově, nabízíme také franšízu. Kdokoliv, kdo má chuť dělat něco jinak, si může otevřít své vlastní Mr. Sushito,” říká Petr Fabík, který se k majitelům přidal po roce fungování.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Naši zahrádce to sluší ❤️

Příspěvek sdílený Mr. Sushito (@mrsushito),

„Sushito si vyžadovalo dynamický rozvoj, máme opravdu velké vize. Dali jsme do toho úplně všechno. Přijetí investora, který se stal rodinným přítelem, bylo to nejlepší rozhodnutí. Celé Mr. Sushito je vlastně taková velká rodina,” dodává s úsměvem Moravec.

 


 

Kam dál?

Jak řešit odpadní vody v rodinném domě?

úterý, 2. července 2019, 06:53

Ať už řešíte odpadní systém doma nebo na chalupě, máte vždy více možností. Pamatujte jen, že se musíte vždy řídit...

Už jste si pojistili svého domácího mazlíčka?

úterý, 2. července 2019, 06:51

Víte o tom, že pojistit můžete i svého čtyřnohého mazlíčka? Ať už máte kočku nebo psa, snadno si u vybraných pojišťoven...

Fotokniha vytvořená v mobilu? S novou aplikací HappyFoto žádný...

čtvrtek, 20. června 2019, 10:39

Opravdový unikát uvedla na trh v květnu letošního roku největší česká zásilková fotoslužba – HappyFoto. Představila...

Malý zázrak? Kdepak, jen moderní pojetí dlouho známé metody, říká...

pondělí, 17. června 2019, 18:00

Dvacet minut, jednou týdně. Tolik prý stačí na to, aby se člověk udržel ve skvělé fyzické kondici, vypracoval svaly,...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

V Česku loni přibylo leteckých incidentů, ústav řešil 91 nehod

Leteckých incidentů v Česku přibývá, loni bylo nahlášeno 91 nehod, což je meziročně o 19 více. O život přišlo 11 lidí. Žádná z nehod se netýkala velkých letadel obchodních společností. Vyplývá to ze zprávy o činnosti Ústavu pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod (ÚZPLN), se kterou se v pondělí seznámí vláda.

Inspekce: Učitelé cizích jazyků často vystudovali jiný obor

Kvalitu výuky cizích jazyků ve školách snižuje nedostatek kvalifikovaných učitelů. Zhruba čtvrtina vyučujících angličtiny nebo němčiny na druhém stupni základních škol nevystudovala pedagogický obor s tímto zaměřením. Učitelé by se měli také častěji účastnit vzdělávacích kurzů a aktivněji v hodinách děti zapojovat do práce. Znalosti a dovednosti školáků v cizích jazycích jsou ale i přes nedostatky ve výuce na dobré úrovni. Vyplývá to z aktuální zprávy České školní inspekce (ČŠI) o rozvoji jazykové gramotnosti ve školách.

Na přelomu září a října se bude střídat teplo s ochlazením

V příštích čtyřech týdnech se bude střídat nadprůměrné teplo s ochlazením. Třeba příští týden nejvyšší denní teploty nejprve spadnou z 25 stupňů Celsia na 16 stupňů a koncem týdne pak zase vystoupají na 23 stupňů. Vyplývá to z měsíčního výhledu počasí, který zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ), a z krátkodobé předpovědi.