Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

V řeznické profesi nic neokecáte, říká šéf řezníků brněnského Globusu

 
úterý, 28. května 2019, 15:28

Řeznická profese nepatří mezi vyhledávané téma youtuberů ani mezi hitovku na pracovních portálech. Kvalitních řezníků je málo, přestože možnosti jejich uplatnění jsou ve srovnání s administrativními pozicemi daleko větší. Řemeslnou práci řezníků umí ocenit například hypermarkety Globus – jejich řeznická výroba je v oboru vyhlášeným pojmem. Proč tomu tak je a jak udržet kvalitu masa i týmu, který ho prodává, o tom hovoří vedoucí řeznické výroby v brněnském Globusu Petr Dostál.

Petr Dostál je vedoucím řeznické výroby Globus Brno. Všechno, co umí, se podle jeho slov naučil v Globusu.

Jako vyučený řezník nastoupil do Globusu před 23 lety a prošel všemi provozy prakticky od píky. Jak sám říká, v Globusu poznal řeznickou profesi v její komplexnosti, od přivezení jatečního kusu až po přípravu masa pro restauraci.

Oceňuje práci s kvalitní surovinou, která je základem k poctivému výrobku.

Současná manažerská pozice ho udržuje v pohotovosti a každý den se tak učí něco nového.

Maso nejen připravuje, ale také rád jí, zejména hovězí a pokud uvaří pro svou rodinu, obyčejně sklízí úspěch. Vnímá to jako důkaz, že kvalitní maso z Globusu chutná v jakékoliv úpravě.

Čím to, že jsou řezníci z Globusu tak dobře známí?

Myslím, že proto, že jsou to odborníci na slovo vzatí a není jim jedno, co zákazníkovi nabízí. Vyrábíme z vlastních receptur, které jsou velmi tradiční. A držíme se kvality. Máme maso z českých chovů, navíc zpracované v tom nejkratším intervalu od porážky až po rozbourání na prodejní porce. Právě tuto kvalitou zákazník zcela určitě pozná.

Kolik řezníků a prodavačů v týmu HM Globus v Brně pracuje?

V našem týmu prodavačů máme dvacet lidí a dalších dvanáct můžeme okamžitě zaměstnat. Nejdůležitější je chuť pracovat a učit se nové věci, plus nebát se komunikace se zákazníkem. Je tu i velký podíl manuální práce. Pro tu zákaznickou část je důležité, aby prodavač rád komunikoval s lidmi, věděl, že je tu pro zákazníka a uměl mu vyhovět. Nemusí být dokonalý odborník v oboru, vše ho postupně naučíme. Máme systém patronů, takže nikdo nový u nás nemusí mít strach z něčeho, co by nezvládl, jeho patron mu rád pomůže.

Jaké vzdělání prodavač v řeznictví potřebuje?

Uplatníme lidi s vyučením, střední školou i doslova atomové inženýry. A také absolventy bez praxe – jak rád říkám, v řezničině nic neokecáte. Absolventy rádi vychováme k přístupu Globus a najdeme pro ně tu ideální stabilní práci pro kariérní start. Navíc umíme každému vyjít vstříc. Z časového pohledu i náplní práce jsme velice přizpůsobiví.

Jak vypadá jeden den prodavače v řeznictví v týmu Globus?

Jsou tu drobné rozdíly podle druhu práce, ale v zásadě po ránu si pracovníci chystají své pracoviště a s otevřením obchodu začínají prodávat. Mají nárok na přestávky, půl hodiny je na oběd. Co bych podtrhl, naši lidé se mohou v našem řeznictví zdarma naobědvat či nasvačit. Druhá polovina pracovního dne skončí ukončením prodeje, uklizením věcí a odchodem domů. Pracovní týden je optimálně pětidenní, ale může být i delší, vše záleží na plánování. Fungujeme v sobotu i neděli a také o svátcích, protože pracujeme ve dvousměnném provozu.

Čím může být jeden takovýto pracovní den prodavače v řeznictví výjimečný?

Myslím, že každého velmi potěší pozitivní reakce zákazníka. Když si váží naší kvality i práce. Někdy slyšíme, že pro maso chodí zákazník pouze k nám, i když bydlí na druhém konci města. Nebo že s našimi výrobky sklízí úspěch při rodinném grilování nebo oslavě.

Chtějí od vás zákazníci poradit?

Ano, velmi často se ptají na účel, k jakému mohou masa použít. A to je jeden ze stěžejních úkolů prodavače, aby uměl zákazníkům poradit. Dělají to rádi, protože jsou hrdí na to, co prodávají.

 


 

Kam dál?

Genetické testy pomáhají při léčbě neplodnosti i při plánování...

čtvrtek, 7. března 2019, 18:00

Reprodukční medicína je dnes stále považována za relativně mladý obor. Jejím průlomovým mezníkem se stal rok 1978, kdy...

Opustili všechny a všechno, co jsme milovali. Sbalili jsme celý svůj...

čtvrtek, 28. února 2019, 14:01

Jsme dva. Dohromady je nám už přes sto let. Spolu jsme už víc než třicet let, nehneme se od sebe na krok a vše děláme...

Stavba dálnice D52 se opět zdrží, soud zrušil výjimky ze zákona o...

úterý, 26. února 2019, 14:14

Příprava stavby dálnice D52 se zdrží. Krajský soud v Brně totiž zrušil výjimky udělené podle zákona o ochraně přírody a...

Drbna v minulém roce čelila několika obviněním

pondělí, 21. ledna 2019, 20:25

Stává se to v každé profesi. Novinařinu nevyjímaje a tak i já jsem byla v loňském roce obviněna z několika přečinů...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Praha vypoví memorandum s provozovatelem elektrokoloběžek

Hlavní město vypoví memorandum z loňského září se společností Lime, která v metropoli provozuje službu sdílených elektrokoloběžek. Neznamená to zákaz služby ani její omezení, podle vedení magistrátu jde o signál směrem k firmě, že s jejím přístupem není město spokojeno. O vypovězení dnes rozhodli radní. Firma podle vedení magistrátu memorandum porušuje například tím, že není schopna zabránit tomu, aby zaparkovaná vozítka překážela chodcům. Uživatelé také podle zástupců města často jezdí po chodnících, což se nesmí, a koloběžky si půjčují pod vlivem alkoholu. Fungování služby kritizovaly i centrální městské části, které rozhodnutí rady vítají. Firma chce jednat o nové dohodě dokumentu.

ANKETA: Kde vám chybí platba kartou? Problém můžete mít v samoobsluze i u kurýra

Určitě to zná každý z vás. Chcete zaplatit za drobný nákup platební kartou a prodejce vám sdělí, že přijímá pouze hotovost. To není nic neobvyklého. Současný evropský průměr je 23 terminálů na tisíc obyvatel. V Čechách se nyní pohybujeme kolem 21 kusům na tisíc obyvatel. Přesto zaplatit kartou cigarety v trafice nebo potraviny ve vesnické Jednotě je mnohde stále ještě hudbou budoucnosti. A kde platba kartou chybí vám?

Stát zaplatil pokutu za pochybení Hradu, škodu nevymáhá

Ministerstvo financí zaplatilo víc než 70 tisíc korun jako pokutu za nezákonný postup prezidentské kanceláře, která řadu měsíců odmítala zlínskému aktivistovi Luďkovi Maděrovi sdělit informace o výši platů hradních úředníků. Napsaly to dnešní Hospodářské noviny (HN). I když ministerstvo mělo podle deníku vymáhat zaplacení částky po skutečném viníkovi, neučinilo tak.