Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

V řeznické profesi nic neokecáte, říká šéf řezníků brněnského Globusu

 
úterý, 28. května 2019, 15:28

Řeznická profese nepatří mezi vyhledávané téma youtuberů ani mezi hitovku na pracovních portálech. Kvalitních řezníků je málo, přestože možnosti jejich uplatnění jsou ve srovnání s administrativními pozicemi daleko větší. Řemeslnou práci řezníků umí ocenit například hypermarkety Globus – jejich řeznická výroba je v oboru vyhlášeným pojmem. Proč tomu tak je a jak udržet kvalitu masa i týmu, který ho prodává, o tom hovoří vedoucí řeznické výroby v brněnském Globusu Petr Dostál.

Petr Dostál je vedoucím řeznické výroby Globus Brno. Všechno, co umí, se podle jeho slov naučil v Globusu.

Jako vyučený řezník nastoupil do Globusu před 23 lety a prošel všemi provozy prakticky od píky. Jak sám říká, v Globusu poznal řeznickou profesi v její komplexnosti, od přivezení jatečního kusu až po přípravu masa pro restauraci.

Oceňuje práci s kvalitní surovinou, která je základem k poctivému výrobku.

Současná manažerská pozice ho udržuje v pohotovosti a každý den se tak učí něco nového.

Maso nejen připravuje, ale také rád jí, zejména hovězí a pokud uvaří pro svou rodinu, obyčejně sklízí úspěch. Vnímá to jako důkaz, že kvalitní maso z Globusu chutná v jakékoliv úpravě.

Čím to, že jsou řezníci z Globusu tak dobře známí?

Myslím, že proto, že jsou to odborníci na slovo vzatí a není jim jedno, co zákazníkovi nabízí. Vyrábíme z vlastních receptur, které jsou velmi tradiční. A držíme se kvality. Máme maso z českých chovů, navíc zpracované v tom nejkratším intervalu od porážky až po rozbourání na prodejní porce. Právě tuto kvalitou zákazník zcela určitě pozná.

Kolik řezníků a prodavačů v týmu HM Globus v Brně pracuje?

V našem týmu prodavačů máme dvacet lidí a dalších dvanáct můžeme okamžitě zaměstnat. Nejdůležitější je chuť pracovat a učit se nové věci, plus nebát se komunikace se zákazníkem. Je tu i velký podíl manuální práce. Pro tu zákaznickou část je důležité, aby prodavač rád komunikoval s lidmi, věděl, že je tu pro zákazníka a uměl mu vyhovět. Nemusí být dokonalý odborník v oboru, vše ho postupně naučíme. Máme systém patronů, takže nikdo nový u nás nemusí mít strach z něčeho, co by nezvládl, jeho patron mu rád pomůže.

Jaké vzdělání prodavač v řeznictví potřebuje?

Uplatníme lidi s vyučením, střední školou i doslova atomové inženýry. A také absolventy bez praxe – jak rád říkám, v řezničině nic neokecáte. Absolventy rádi vychováme k přístupu Globus a najdeme pro ně tu ideální stabilní práci pro kariérní start. Navíc umíme každému vyjít vstříc. Z časového pohledu i náplní práce jsme velice přizpůsobiví.

Jak vypadá jeden den prodavače v řeznictví v týmu Globus?

Jsou tu drobné rozdíly podle druhu práce, ale v zásadě po ránu si pracovníci chystají své pracoviště a s otevřením obchodu začínají prodávat. Mají nárok na přestávky, půl hodiny je na oběd. Co bych podtrhl, naši lidé se mohou v našem řeznictví zdarma naobědvat či nasvačit. Druhá polovina pracovního dne skončí ukončením prodeje, uklizením věcí a odchodem domů. Pracovní týden je optimálně pětidenní, ale může být i delší, vše záleží na plánování. Fungujeme v sobotu i neděli a také o svátcích, protože pracujeme ve dvousměnném provozu.

Čím může být jeden takovýto pracovní den prodavače v řeznictví výjimečný?

Myslím, že každého velmi potěší pozitivní reakce zákazníka. Když si váží naší kvality i práce. Někdy slyšíme, že pro maso chodí zákazník pouze k nám, i když bydlí na druhém konci města. Nebo že s našimi výrobky sklízí úspěch při rodinném grilování nebo oslavě.

Chtějí od vás zákazníci poradit?

Ano, velmi často se ptají na účel, k jakému mohou masa použít. A to je jeden ze stěžejních úkolů prodavače, aby uměl zákazníkům poradit. Dělají to rádi, protože jsou hrdí na to, co prodávají.

 


 

Kam dál?

Genetické testy pomáhají při léčbě neplodnosti i při plánování...

čtvrtek, 7. března 2019, 18:00

Reprodukční medicína je dnes stále považována za relativně mladý obor. Jejím průlomovým mezníkem se stal rok 1978, kdy...

Opustili všechny a všechno, co jsme milovali. Sbalili jsme celý svůj...

čtvrtek, 28. února 2019, 14:01

Jsme dva. Dohromady je nám už přes sto let. Spolu jsme už víc než třicet let, nehneme se od sebe na krok a vše děláme...

Stavba dálnice D52 se opět zdrží, soud zrušil výjimky ze zákona o...

úterý, 26. února 2019, 14:14

Příprava stavby dálnice D52 se zdrží. Krajský soud v Brně totiž zrušil výjimky udělené podle zákona o ochraně přírody a...

Drbna v minulém roce čelila několika obviněním

pondělí, 21. ledna 2019, 20:25

Stává se to v každé profesi. Novinařinu nevyjímaje a tak i já jsem byla v loňském roce obviněna z několika přečinů...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Plaga je proti plánovanému zavedení povinné maturity z matematiky

Ministr školství Robert Plaga (ANO) chce zrušit plánované zavedení povinné maturity z matematiky. Rozhodl se tak na základě analýzy výsledků maturantů ve vybraných úlohách z minulých let. Podle ministra je třeba nejdřív zlepšit výuku matematiky tak, aby jí žáci skutečně rozuměli, a až potom případně zavést povinnou maturitu. Novinářům to sdělilo tiskové oddělení ministerstva školství v reakci na informace Deníku. Zákon v současnosti počítá se zavedením povinné maturity z matematiky nejpozději od jara 2022.

Letiště Praha z tendru na skenery vyloučilo Huawei a ZTE

Letiště Václava Havla vyloučilo z výběrového řízení na sedm celotělových skenerů čínské firmy Huawei a ZTE. K tomuto kroku přistoupilo na základě loňského varování Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB). Ani jedna z čínských korporací se do tendru nemohla ani přihlásit. Jiné společnosti v tendru jejich produkty nevyužívají. Skenery za 30 milionů korun mají přispět k vyšší bezpečnosti cestujících. Uvedl to Deník N.

Vedení ČSSD odmítlo odchod z vlády Andreje Babiše

Předsednictvo ČSSD dnes nepodpořilo odchod strany z vlády. Pro opuštění kabinetu hlasovalo 11 ze 42 přítomných představitelů vedení sociální demokracie. Po jednání předsednictva to novinářům řekl předseda sociální demokracie Jan Hamáček. Pro odchod z koaliční vlády s hnutím ANO podle něj nehlasoval nikdo z užšího stranického vedení.