Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Vinaři z Moravy vezou z Bruselu sedmnáct medailí

 
pondělí, 12. května 2014, 13:00

Vinaři z Moravy vezou z jedné z největších světových soutěží vín Concours Mondial de Bruxelles sedmnáct medailí, z toho pět zlatých. K nejúspěšnějším patřilo vinařství Vinné sklepy Lechovice se ziskem dvou zlatých medailí za Cabernet Sauvignon, ledové víno 2012 a Frankovku, ledové víno 2007. Jednu zlatou veze Zámecké vinařství Bzenec za Chardonnay, výběr z hroznů 2012, Josef Dufek za Tramín červený a Vinofol za stejnou odrůdu.

Soutěž se poprvé uskutečnila v roce 1994 v Bruggách. V následujících letech se hodnocení konalo v Bruselu a dalších evropských městech, letos opět v Bruselu. Organizátoři výsledky vyhlásili v pátek.

Podle ředitele Zámeckého vinařství Bzenec Bořka Svobody asi nebude mít ocenění ze zahraničí na prodeje vína této firmy vliv. "Je to pro nás ale důležité v tom, že jsme se při výrobě vína dali správnou cestou," řekl Svoboda. Společnosti podle něj ocenění pomůže i v budování dobrého jména.

Concours Mondial de Bruxelles patří mezi náročné světové soutěže vín. Vzorky hodnotí odborná porota mimořádně přísně a zároveň se zde vína utkávají s nejlepší světovou produkcí a vinařskými styly. "Aby jakékoli víno uspělo mezi více než osmi tisíci konkurenty z osmapadesáti vinařských zemí, musí mít parametry opravdové světové extratřídy," uvedl Pavel Krška z Národního vinařského centra.

Letos se moravským vinařů v zahraničí daří. Nedávno přivezli z mezinárodní soutěže Le Mondial du Rosé ve Francii čtyři zlaté a jedenáct stříbrných medailí. Josef Valihrach z Krumvíře na Břeclavsku vyhrál prestižní přehlídku světových výrobců odrůdy Chardonnay a Zámecké vinařství Bzenec vyhrálo se svým Rulandským bílým 2011 pozdní sběr soutěž této odrůdy rovněž ve Francii.

Zdroj ČTK

 


 

Kam dál?

Developer CTP znovu zveřejnil záměr postavit sklad Amazonu v Brně

sobota, 10. května 2014, 08:53

Developer CTP v informačním systému EIA v pátek znovu zveřejnil záměr postavit sklad pro americký internetový obchod...

V České ulici byl otevřen rekonstruovaný palác Chlumeckých

úterý, 29. dubna 2014, 14:01

Společnost Magnum dnes otevřela v Brně opravený historický palác Chlumeckých. Dům dosud patřil k nejzanedbanějším...

Albert musel stáhnout rybí prsty z Polska

čtvrtek, 24. dubna 2014, 12:23

Rybí prsty původem z Polska obsahovaly o devět procent méně masa z mořských ryb, než výrobce deklaroval na obale,...

Legendární motocykl Indian se vrací do Brna

sobota, 19. dubna 2014, 18:00

Už za první republiky se v České ulici v centru Brna nacházel obchod americké značky Indian, která vyrábí motocykly od...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Varování před nestabilními dětskými židličkami

U jídelních stolů mají malé děti své místo ve vysoké židličce. Spotřebitelská organizace dTest otestovala 22 modelů pro samostatně sedící děti. Čtyři židličky propadly ve zkoušce stability. Modely Baby Mix 2v1, Caretero Primus, Caretero Homee a Scarlett Kombi nesplnily zákonné normy, při jejich použití hrozí převrácení židličky i s dítětem vzad.

Facebook oznámil uzavření řady falešných účtů a stránek

Internetový gigant Facebook v prvním čtvrtletí letošního roku celosvětově zrušil řadu falešných uživatelských účtů a celkem osm koordinovaných sítí s původem například v Severní Makedonii, Kosovu či Rusku. Společnost o tom informovala Evropskou komisi v pravidelné zprávě shrnující, jak dosud postupovala v boji s dezinformacemi na své internetové platformě.

VIDEO: Zaměstnanec na jatkách mlátí krávy a sprostě na ně křičí. Společnost ho potrestala

Aktivisté z hnutí Zvířata nejíme natočili záběry na jatkách společnosti Uzeniny Příbram. Video nazvali „Labilní zaměstnanec na jatkách v Příbrami?“. Na záběry reagovala i firma, která s chováním svého zaměstnance neztotožňuje a došlo údajně i na jeho potrestání.