Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Legendární motocykl Indian se vrací do Brna

 
sobota, 19. dubna 2014, 18:00

Už za první republiky se v České ulici v centru Brna nacházel obchod americké značky Indian, která vyrábí motocykly od roku 1901. Na jeho tradici naváže prodejna v brněnských Ivanovicích, jejíž otevření plánuje letos třebíčská firma MR43.

Indian je nestarší fungující americká motocyklová značka. „I když firma v roce 1954 zkrachovala, našli se nadšenci, kteří pod touto značkou stroje vyráběli. V roce 2011 koupila značku společnost Polaris, která chce pokračovat v její tradici,“ řekl dovozce Ondřej Hrůza.

Dva roky připravoval Polaris nový model. „Loni v srpnu ve Spojených státech amerických představil motocykl Indian Chief, vyrábět ho začal v listopadu,“ uvedl dovozce. Firma z Vysočiny je první ve střední a východní Evropě, která může stroje prodávat.

Indian Chief otestoval redaktor Brněnské Drbny Miroslav Toman. „Na trati složené z různých druhů asfaltu ukázal stroj všechny své přednosti. Mezi největší patří pohodlí a stabilita, o které jezdce nepřipraví ani záplatovaná silnice. V táhlých kopcích se motocykl blýsknul výkonem a při otáčení ukázal i nečekanou obratnost,“ zhodnotil. Našel však i zápory. „Sedlo je sice tandemové, spolujezdec se ale cítí spíše jako trpěný pasažér. Sedí vysoko nad řidičem na nepříliš tvarovaném bidýlku,“ vytknul Toman.

Motocyklů Indian se ročně vyrobí zhruba třicet tisíc, do Evropy jich putuje přes pět tisíc. „Jeden stoj vyjde na více než šest set tisíc korun. Kupují si ho hlavně lidé, kteří mají vztah ke značce nebo vlastní například Harley-Davidson a chtějí vyzkoušet něco jiného,“ sdělil Hrůza. Doplnil, že častými zákazníky jsou lidé nad pětačtyřicet let.

Ačkoli není Indian Chief nejlevnější, motorkáři o něj zájem mají. „Stroj si letos na celém světě objednalo o třináct tisíc více lidí, než je firma schopná vyrobit. V České republice se jich ročně prodá zhruba pětatřicet,“ podotkl dovozce.

Zájemci si mohou motorku prohlédnout v pražské prodejně. „Ještě letos bychom pak chtěli otevřít brněnský obchod v Ivanovicích,“ uzavřel Hrůza.

 
 
 


 

Kam dál?

V Brně schválili prodej pozemků pro sklad Amazonu

úterý, 15. dubna 2014, 11:14

Brněnští zastupitelé v úterý dopoledne schválili prodej pozemků na Černovické terase developerovi CTP Invest pro...

Brněnské veletrhy jsou partnerem Škoda Auto

úterý, 15. dubna 2014, 10:37

Po úspěšném konání Škoda Conference na brněnském výstavišti v uplynulých dvou letech se mladoboleslavský výrobce aut...

OHL ŽS podle soudu D1 opravovat neměli

pátek, 11. dubna 2014, 09:01

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) zrušil výsledek tendru na opravu dálnice D1 u Velké Bíteše, který vyhrála...

Majitel Student Agency vyzval ministra dopravy k zaplacení 50 milionů

čtvrtek, 10. dubna 2014, 09:29

Majitel cestovní a dopravní firmy Student Agency Radim Jančura vyzval ministra dopravy Antonína Prachaře (ANO), aby...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Souzený zvukař tvrdí, že policie o protestu proti Zemanovi věděla předem

Zvukař Jaroslav Hensl, kterého zadržela policie kvůli narušení mítinku prezidenta Miloše Zemana, řekl dnes u soudu, že o formě protestu předem informoval policisty z útvaru na ochranu ústavních činitelů. Věřil tedy tomu, že nedělá nic nepovoleného. Hensl strávil přes dvě hodiny na policejní služebně poté, co hlasitě přehrál skladbu Modlitba pro Martu. Žalobou se domáhá toho, aby soud označil zásah jako nezákonný.

Podle Tvrdíka Slavia jedná o partnerství s arabským zájemcem

Fotbalová Slavia Praha by brzy mohla získat nového arabského sponzora. Předseda představenstva Jaroslav Tvrdík potvrdil, že červenobílí jednají s blíže neurčeným arabským zájemcem o generálním partnerství. Podle médií by mělo jít o zámožnou aerolinii Qatar Airways. Tvrdík zároveň uvedl, že menšinový vlastník klubu čínská firma CITIC počítá s tím, že nadále zůstane ve Slavii.

Zeman v dopise požádal čínského prezidenta o další spolupráci

Prezident Miloš Zeman ve středu v dopise požádal čínského prezidenta Si Ťin-pchinga, aby pokračovaly projekty česko-čínské spolupráce. Zmínil například rozvoj přímých leteckých spojení mezi zeměmi nebo obnovení plnohodnotné kulturní spolupráce. Hrad informaci zveřejnil na webu. Zeman v dopise uvedl, že nemá pochopení pro konání pražských komunálních politiků a že česká vláda plně respektuje politiku jedné Číny.