Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Brněnská Drbna

Betlémské světlo dorazí v sobotu vlakem do Brna

středa, 12. prosince 2012, 16:58Společnost
 

Tradičně o třetím adventním víkendu přivezou junáci a skauti vlakem z Vídně Betlémské světlo. „Světlonoši“ letos dorazí do Brna v sobotu 15. prosince v 18:37 vlakem EC 74 Franz Schubert.

 

Velká krkouní vánoční soutěž o ceny

středa, 12. prosince 2012, 15:15Soutěže
 

Do konce tohoto pracovního týdne běží velká vánoční soutěž s Krkouny o víkendový pobyt pro dva dospělé a dvě děti v hotelu, voucher na dětský kurz vaření od Chefparade a spousty dalších dárků od Bláži, Bůči a Pupína z planety Bimbuli! Soutěžit...

 

Dálnice D1 byla kvůli nehodě tří vozidel zcela uzavřená

středa, 12. prosince 2012, 10:10Krimi
 

Kvůli nehodě tří vozidel byla v úterý v podvečer zcela uzavřena dálnice D1 v Brně ve směru na Ostravu. Jednalo se o nehodu osobního a nákladního vozu, do kterého následně ještě narazil další osobní vůz.

 

Brno má rozpočet na příští rok. O miliardu chudší než letos

úterý, 11. prosince 2012, 16:16Politika
 

Po více než dvouhodinové rozpravě schválili dnes dopoledne brněnští zastupitelé rozpočet na příští rok. Město spolu s 29 městskými částmi bude hospodařit s 10 miliardami 787 miliony korun. Je to o celou jednu miliardu méně než letos.

 

Dětskou onkologii zdobí originální výzdoba Krkounů

úterý, 11. prosince 2012, 12:54Zdraví
 

Veselé postavičky Krkounů z planety Bimbuli, které vyloudí úsměv snad na každé dětské i dospělé tváři, nově zdobí ambulance a stacionář Kliniky dětské onkologie Fakultní nemocnice Brno. Originální výmalbu pořídila nemocnice díky sponzorům, kteří...

 

Brněnské nemocnice podepsaly smlouvu s VZP jako první

pondělí, 10. prosince 2012, 22:55Zdraví
 

V pondělí 10. prosince uzavřely příspěvkové organizace Úrazová nemocnice Brno a Nemocnice Milosrdných bratří jako první v Jihomoravském kraji smlouvu o poskytování a úhradě hrazených služeb s Všeobecnou zdravotní pojišťovnou.

 

Adventní Vídeň zažívá nápor turistů (i z Brna)

neděle, 9. prosince 2012, 20:25Kultura
 

Brněnské cestovní kanceláře mají v těchto dnech žně. Cílem zájmu turistů je nyní, v období adventu, Vídeň. Hlavní město našeho jižního souseda, vzdálené od Brna 130 kilometrů a přibližně dvě hodiny cesty, nabízí neopakovatelnou předvánoční...

 

Piráti z Karibiku očima Jiřího Kolbaby

pátek, 7. prosince 2012, 14:45Společnost
 

V pátek se v Brně uskutečnila jedna z dalších úchvatných besed brněnského cestovatele a fotografa Jiřího Kolbaby. Zlehka navazovala na první část Pirátů z Karibiku o Severních Antilách, která se realizovala již tohoto roku na jaře. Premiéra...

 

Bezdomovcům se na zimu otevřela krizová centra

pátek, 7. prosince 2012, 10:50Společnost
 

Jak se postarat v Brně o bezdomovce, když se přihlásí pravá zima. Na tuto otázku odpovídali dnes ti, kteří mají tuto skupinu obyvatel na starosti. Oproti minulému roku se Brno v této oblasti zase posunulo o kus kupředu.

 

Menšíkova jedenáctka zamíří do Dětské nemocnice

čtvrtek, 6. prosince 2012, 19:30SpolečnostZdraví
 

Menšíkova11 navštíví opět po roce brněnskou Dětskou nemocnici, aby zde její hráči předali šek s částkou 100 000 Kč na léčbu děti s nemocemi dýchacích cest. Slavnostní předání se uskuteční ve čtvrtek 13. prosince od 14 hodin v prostorách Dětské...

 
Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.