Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Brněnská Drbna

V Brně vypraví lodní spoje s lepšími místy pro vozíčkáře

středa, 3. dubna 2013, 12:05Doprava
 

Dopravní podnik města Brna přichystal na začátek plavební sezony po Brněnské přehradě novinky atraktivní zejména pro vozíčkáře. V jízdním řádu je pro ně vyznačen spoj, na němž pojede loď Brno, na které jediné mohou vyjet na horní palubu a prožít...

 

Trenéry prvoligového Brna doplní kouč juniorky Grmela

středa, 3. dubna 2013, 10:01Fotbal
 

Po špatných jarních výsledcích fotbalistů Zbrojovky Brno posílí trenérský tým A-mužstva kouč juniorky Ludevít Grmela. Dosavadní trenér Petr Čuhel i jeho asistenti Petr Maléř a trenér brankářů Josef Hron ve svých funkcích zůstávají.

 

Dopravní podnik nakoupí nové trolejbusy a autobusy

úterý, 2. dubna 2013, 15:38Doprava
 

I přes napjatou finanční situaci města plánuje Dopravní podnik města Brna letos nakoupit deset kloubových trolejbusů, osm kloubových autobusů a pět minibusů.

 

Autosalon Brno představí i desítky závodních vozů

úterý, 2. dubna 2013, 13:52Ostatní sportyKultura
 

Již jen dny zbývají do zahájení 11. ročníku veletrhu Autosalon Brno 2013. Budou na něm k vidění mimo jiné soutěžní speciály Huyndai WRC, tovární Fábie S2000, ale také několik desítek dalších závodních vozů současnosti i minulosti.

 

Nemocných je více než obvykle, zřejmě kvůli počasí

úterý, 2. dubna 2013, 12:00Zdraví
 

Nemocných akutními respiračními nemocemi je na jihu Moravy více, než je v tomto období obvyklé. Nyní je zhruba 1 400 nemocných na 100 tisíc obyvatel. Zřejmě za to může studené počasí.

 

Promítání by se do kina Scala mělo vrátit ještě letos

pondělí, 1. dubna 2013, 16:01Kultura
 

Promítání filmů by se do uzavřeného brněnského kina Scala mělo vrátit ještě tenhle rok. Město se chystá kino pronajmout na 20 let Masarykově univerzitě, radní tento týden schválili teze připravované smlouvy.

 

Od dneška se bude z Brna opět létat do Milána

pondělí, 1. dubna 2013, 13:31Doprava
 

S příchodem jara a změnou středoevropského času na letní se zároveň mění i letový řád. Ten letní vstupuje v platnost 31. března a bude platit do 26. října.

 

Zbrojovka si porážkou s Hradcem komplikuje situaci

neděle, 31. března 2013, 18:29Fotbal
 

V neděli se na stadionu v Králově Poli odehrál důležitý zápas fotbalové Gambrinus ligy. Brněnská Zbrojovka hostila před utkáním patnáctý Hradec Králové a domácí tým duel nezvládl. Hosté si odvezli tři cenné body a Brňané se tak nebezpečně...

 

Bonjour Brno přiblíží francouzské umění i gastronomii

neděle, 31. března 2013, 15:52Drbna Radilka
 

Umění, gastronomii a životní styl země galského kohouta přiblíží zájemcům festival Bonjour Brno. Pořadatelé z Francouzské aliance stejně jako v minulých letech připravili koncerty, projekce, přednášky a výstavy. Zajímavostí je turnaj v pétanque v...

 

Cyrila a Metoděje připomíná výstava v Paláci šlechtičen

sobota, 30. března 2013, 09:48Kultura
 

V letošním roce si připomínáme 1150 let od příchodu slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje na území Velké Moravy. K tomuto výročí připravilo Moravské zemské muzeum ve spolupráci se Slovanským ústavem Akademie věd projekt Cyril a Metoděj – doba,...

 
Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

Radní pražského magistrátu během včerejšího jednání schválili návrh proměny Václavského náměstí. Aktuální návrh umožní vést tramvajovou trať horní částí náměstí a ve středu vytvořit promenádu pro pěší. Naopak v plánu zůstává rozšíření chodníků, nové stromořadí, samostatný pruh pro cyklisty a snížení počtu parkovacích míst.

Zeman ocení Zilka, zraněného muže z Dubí nebo zpěváka Zímu

Prezident Miloš Zeman letos 28. října vyznamená bývalého vídeňského starostu Helmuta Zilka či aktéra potyčky na koupališti v Dubí Davida Michajlaka. Dnešní Lidové noviny (LN) uvedly, že Zeman celkem udělí 43 vyznamenání, a překoná tím dosavadní rekord z minulého roku, kdy ocenil 41 osobností. Do Vladislavského sálu si v pondělí přijdou pro medaile také motocyklový závodník Libor Podmol, zpěvák a herec Josef Zíma nebo podnikatelé Rudolf Ovčaří a Vladimír Plašil.

Praha vypoví memorandum s provozovatelem elektrokoloběžek

Hlavní město vypoví memorandum z loňského září se společností Lime, která v metropoli provozuje službu sdílených elektrokoloběžek. Neznamená to zákaz služby ani její omezení, podle vedení magistrátu jde o signál směrem k firmě, že s jejím přístupem není město spokojeno. O vypovězení dnes rozhodli radní. Firma podle vedení magistrátu memorandum porušuje například tím, že není schopna zabránit tomu, aby zaparkovaná vozítka překážela chodcům. Uživatelé také podle zástupců města často jezdí po chodnících, což se nesmí, a koloběžky si půjčují pod vlivem alkoholu. Fungování služby kritizovaly i centrální městské části, které rozhodnutí rady vítají. Firma chce jednat o nové dohodě dokumentu.