Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Brno získalo prestižní ocenění za nejlepší evropský projekt na ukončení bytové nouze

 
středa, 11. října 2017, 14:26

Brno v úterý zaznamenalo obrovský mezinárodní úspěch. Evropská federace národních organizací pracujících s lidmi bez domova (FEANTSA) udělila městu první místo za projekt Rapid Re-Housing. Porotci jej označili za nejlepší projekt v Evropě, který řeší bytovou nouzi. V rámci projektu dostalo padesát rodin, které bydlely v soukromých ubytovnách, azylových domech a jiných formách bytové nouze, možnost stát se nájemníky v městských bytech. Město přitom získává peníze za nájem přímo z dávek na bydlení. Lidé v nouzi tím dostali šanci začít znovu normální život mimo hrozná prostředí ubytoven.

„Je to velké ocenění pro náš tým a hlavně pro Brno. Je to velké nakopnutí do další práce, která pro mě osobně neskončí, dokud bude jediná rodina s dítětem bez bydlení. Protože společnost, kde děti vyrůstají bez střechy nad hlavou, není společnost, ve které chci žít," uvedl na facebooku zastupitel pro sociální začleňování Martin Freund (Žít Brno), jež má projekt na starosti. Brno uspělo v konkurenci měst jako Glasgow či Helsinky. 

Šestnáct rodin, bydlí již 12 měsíců, patnáctce z nich byla prodloužena nájemní smlouva. Projekt si tak po roce fungování drží 94% úspěšnost, což je srovnatelné s obdobnými projekty v zahraničí, a výsledek je podle magistrátu nad původní očekávání.

Česká vláda schválila před dvěma lety Strategii boje proti sociálnímu vyloučení a dala si za cíl do roku 2020 přestěhovat 6 000 rodin z ubytoven do bytů. Projekt Rapid Re-Housing Brno podle magistrátu jasně ukazuje, že to je možné a udržitelné řešení a že prakticky jakákoliv rodina si je schopna udržet bydlení, pokud je jí poskytnuta šance a správná podpora. Projekt by se tak mohl stát dlouhodobým a finančně výhodným strategickým řešením pro rodiny bez domova na celostátní úrovni.

Napsal Martin Šeda | Foto Twitter, EU Regional Policy | Zdroj s použitím TZ

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Dvacetiletý mladík s dívkou pohostili...

  • Poblíž Sentic na Brněnsku včera po nárazu do...

  • KOMENTÁŘ: Babišovi voliči aneb Falešný mýtus...

  • Tom Hanks přijel kvůli volbám do Česka!...

 
 

Kam dál?

VIDEO: V Brně se opět objevily podvodnice s falešnou sbírkou pro neslyšící

úterý, 10. října 2017, 16:37

Smutné oči, posunky naznačující sluchový hendikep a formulář opatřený logem vozíčku pro větší důvěryhodnost. Po...

Moravské zemské muzeum mimořádně vystavuje Venuši z Hlubokých Mašůvek a další klenoty

úterý, 10. října 2017, 16:02

Cenné svědectví o duchovním životě pravěkých lidí, Venuši z Hlubokých Mašůvek, mimořádně vystavilo Moravské zemské...

VIDEO: Jak se chytají čtyřmetrové anakondy? Potřebujete alespoň pět zdatných chlapů

úterý, 10. října 2017, 14:32

Ze zbrusu nové expozice se mohou těšit největší hadi z brněnské zoo. Stěhování anakond v úterý dopoledne proběhlo bez...