Brněnská drbna - super drbna online » Zprávy » Společnost » Návrhy na nový park pod Hády v Brně budou v polovině roku
 

Návrhy na nový park pod Hády v Brně budou v polovině roku

Lom Hády

pátek, 17. února 2017, 17:07

Teplárny Brno očekávají, že architektonické návrhy na nový park v Brně pod vrchem Hády, dostanou už v červnu. Pak o nich bude rozhodovat odborná komise. Na místě vznikne místo pro volnočasové aktivity Brňanů.

 

 

Podle generálního ředitele Tepláren Brno Petra Fajmona nyní nelze dopředu říci, jak bude místo vypadat, to se rozhodne až podle návrhů, které v soutěži budou. "Představa je poměrně široká, neměly by tam ale být stavby trvalého charakteru," uvedl Fajmon.

V místě jsou komplikované restituce, vztahující se na pozemky. O místo požádali potomci rodiny Kohnů, která v Brně v první polovině 20. století provozovala cihelny, měla ale i jiné aktivity. Restituce, které začala v 90. letech, ještě nejsou vyřešeny. Situaci komplikuje i fakt, že právní zástupce rodiny je z New Yorku. Teplárny se s ním dohodly předběžně tak, že pokud park na sporných pozemcích nebude obsahovat žádné stavby trvalého charakteru, nebude rodina ve stavebním řízení dělat problémy. Na místě tak mohou vznikat rekreační prvky, dráhy, hřiště a podobně.

Místo je zanedbané. Teplárny na něj kdysi vyvážely popílek z provozu Špitálka. Na místě bude nutné vykácet náletové dřeviny. "Předpokládá se, že křoviny se vytěží, seštěpkují a spálí. Energeticky bychom je využili, což bude znamenat výnos až milion korun," uvedl Fajmon.

Výslednou podobu areálu navrhnou studenti. Pak bude následovat studie proveditelnosti a pak realizace patrně spolufinancovaná městem. S nápadem úpravy zanedbané plochy mezi sídlišti Vinohrady a Líšeň přišel spoluzakladatel Studentského Brna Tomáš Viktořík. Rozloha plánovaného parku by měla být 21 hektarů, což je o hektar více, než má největší brněnský park Lužánky.

ČTK
 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Facebook komentáře

 
 
 

Malostranská Drbna

Vlastník: TRIMA CB s.r.o.
Provozovatel: TRIMA CB s.r.o.

Budějcká Drbna

Vlastník: TRIMA CB s.r.o.
Provozovatel: TRIMA CB s.r.o.

Brněnská Drbna

Vlastník: TRIMA CB s.r.o.
Provozovatel: TRIMA CB s.r.o.

Liberecká Drbna

Vlastník: TRIMA CB s.r.o.
Provozovatel: TRIMA CB s.r.o.

Olomoucká Drbna

Vlastník: TRIMA CB s.r.o.
Provozovatel: Mediatica s.r.o.

Jihlavská Drbna

Vlastník: TRIMA CB s.r.o.
Provozovatel: TRIMA CB s.r.o.

 

TRIMA CB Advertisement

Všechna práva vyhrazena, jakékoli užití obsahu včetné obsahu a grafiky podléhá schválení provozovatelem serveru.

O projektu | Etický kodex | Kontakty | Tiráž | RSS

Brnenskadrbna.cz využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí
veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

 

CHCIWWWSTRANKY.CZ