Majitel a trenér Komety Zábranský: Rozhodla taktika a výkon Čiliaka

 
neděle, 19. března 2017, 11:29

Kvalitní výkony brankáře Komety Marka Čiliaka a dodržování taktických pokynů. To byly hlavní faktory, které podle majitele a současně hlavního kouče hokejistů Brna Libora Zábranského rozhodly o postupu do semifinále play off přes Spartu Praha.

 

„Bylo také vidět, že jsme na tom byli kondičně lépe než soupeř. Když jdou hráčům nohy a věří si, tak je to snazší, než kdyby byli unavení. Jsme na vítězné vlně. Věřím, že nám to vydrží co nejdéle," řekl novinářům Zábranský. Teď si bude jeden den užívat příjemné pocity, potom už opět přijde ke slovu příprava.

„Musíme se chystat na dalšího soupeře se stejnou pokorou a respektem. Tak, jak jsme k tomu přistoupili před zápasy se Spartou. Máme kvalitní a zkušené hráče, kteří vědí, že nelze zpychnout," uvedl Zábranský.

Výkonnostní křivka Komety měla v základní části extraligy sestupnou tendenci. Po vynikajícím vstupu do sezony potkala tým po vánočních svátcích výsledková krize.

„Zápasy, které jsme prohráli, jsme neodehráli špatně. Musím však konstatovat, že jsme měli hodně klíčových hráčů zraněných. To by zamávalo s každým týmem. Jsem hrdý na to, jak se s tím kluci poprali. Bylo totiž jedno, zda jsme šli do play off ze třetího nebo šestého místa," uvedl majitel klubu.

Zpět do herní pohody se Kometa dostala až těsně před koncem základní části extraligy. „Hodně nám pomohl vydařený zápas v Liberci. Hlavně se začalo dařit brankáři Čiliakovi. Tým cítil vzadu obrovskou podporu. Postupně se uzdravovali Zaťovič a Erat. To byl po dvou až třech měsících tápaní zlom," řekl Zábranský.

Na krizi se podle něj podepsala i náročná fyzická příprava, která směřovala k play off. A výsledky také někdy negativně ovlivnilo i cílené zařazování mladých hráčů do sestavy.

„Jasně jsme před sezonou deklarovali, že je cílem, aby hráli co nejvíce mladí. V opačném případě by nemělo smysl pracovat s mládeží," konstatoval Zábranský.

Zdroj: ČTK

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Brněnskými ulicemi od pátku brázdí pojízdná...

  • Město vypíše dotace na oživení nábřeží...

  • Muž zmlátil v Brně recepční. Policisté prosí...

  • Čím dál více žen nosí novorozence v šátku či...

Reklama
 
 

Kam dál?

Kometa přejela Spartu 4:1 a postupuje do semifinále!

sobota, 18. března 2017, 19:47

Hokejisté Komety dotáhli úspěšné čtvrtfinále do vítězného konce v pouhých čtyřech zápasech! Na famózní obraty...

Páteční hrdina Haščák: Připadám si v play off jako v jiném týmu

sobota, 18. března 2017, 12:10

Jako v jiném týmu si připadá slovenský útočník hokejistů Komety Marcel Haščák, který dnešními dvěma góly a jednou...

Kometa potřetí otočila duel se Spartou a má semifinále na dosah

pátek, 17. března 2017, 22:05

Neskutečný obrat předvedla Kometa i ve třetím zápase čtvrtfinále s pražskou Spartou. Modrobílí v utkání dvakrát...