Počasí dnes17 °C, zítra20 °C
Čtvrtek 28. března 2024  |  Svátek má Soňa
Bez reklam

Vynález z Brna získává popularitu mezi extrémními sportovci

Druhý srpnový víkend se v Brně uskutečnil závod světové série v novém extrémním sportu zvaném motosurfing nebo podle používaných strojů Jet-Surfing. Vzhledem k tomu, že se jedná o český a konkrétně brněnský vynález, zajímalo mě, jak je to s detaily a plány jeho výrobce a vynálezce.

Jak Jet Surf funguje?
Uvnitř serfu je dvotaktní spalovací motor, který pohání jet. Startování boardu je zajištěno elektronickým zapalováním. Po startu jezdec pomocí rukojeti ovládá plyn/rychlost a přenášením váhy zatáčí. V případě pádu jezdec vytrhne startovací klíček a board se automaticky zastaví.

Jaké jsou hlavní parametry jako rychlost, výdrž, hmotnost apod.?
Nejrychlejší model může plout až 57 km/h. Palivová nádrž pojme 2,5 L paliva, což vydrží přibližně na hodinu a půl ježdění. Hmotnost boardu, který je připraven k použití tzn. s palivem je 15 kg. Jet Surf je dlouhý 180 cm, široký 60 a vysoký 15 centimetrů.

Jak dlouho trval vývoj Jet Surfu?
Vývoj trval 7 let, ale dá se řict, že trvá do dnes. Jetsurfing je mladý sport a hranice jsou neustále posouvány s čímž souvisí další vývoj a přizpůsobování boardu potřebám náročných uživatelů.

Jste jediným výrobcem?
Jetsurf je náš produkt, který byl vyvíjen v Brně a je zde i vyráběn.

Jak roste počet uživatelů?
Za tři roky na trhu máme cca. 400 zákazníků po celém světě a uživatelská základna roste s tím jak roste produkce.

Jaké jsou plány s Jet Surfem? Stane se z něj běžný sport?
Rozhodně chceme Jetsurf prezentovat jako nový sport a do jaké míry se uchytí, to se uvidí. Po letošních závodech víme, že takovýto závod může být i divácky velmi atraktivní a tento cíl není nereálný.

Je těžké na něm jezdit?
Každý nový zákazník s námi absolvuje několika hodinový trénink. Každý proškolený zákazník je po tomto tréninku schopen se na prkně postavit.

Může si jej náš čtenář půjčit?
V současnosti není místo, kde by se Jetsurf pronajímal, ale děláme různé akce jejichž součástí je i možnost vyzkoušení. O těchto akcích informujeme především na našich FB stránkách či na webu.

Jak došlo na spolupráci s Jakubem Kornfeilem?
Hlavní inženýr Jetsurfu Martin Šula má blízko k motosportu a proto i spolupráce s reprezentanty z motosportu začala tak nějak automaticky. Konkrétně s Jakubem Kornfeilem jsou dlouholetí známí.

Je možné Jet Surf vidět v Brně?
Na Brněnské přehradě je zakázané používat spalovací motory takže ač je tu Jetsurf vyráběn k vidění zde není.

Vzhledem k ceně motorového surfu, která začíná na 229 000 Kč za základní model se asi nedá očekávat nějaké masové rozšíření této zábavy. Jet Surf připomíná známá dvoukolová vozítka Segway, která také na první pohled zaujmou hlavně vysokou cenou. Jak se však se ukázalo, došlo k poměrně velkému rozšíření a s tím i k postupnému snížování cen.

Tak co říkáte? Já bych to zkusila a něco mi říká, že mít potřebnou částku v rozpočtu navíc, Jet Surf bych v garáži klidně zaparkovala ;)

Štítky Jet Surf, sport, extrém, rozhovor, Brno, Jakub Kornfeil

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Vynález z Brna získává popularitu mezi extrémními sportovci  |  Život a styl  |  Drbna  |  Brněnská Drbna - zprávy z Brna a Jihomoravského kraje

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.