Návrat do zlatých časů pánského holičství

 
pátek, 8. září 2017, 00:06

Dáte si karibský rum nebo skotskou whiskey? Jedna z prvních vět, kterou uslyšíte po cinknutí dveří. Ještě než usednete do koženého křesla a natáhnete nohy na kravskou kůži položenou na zemi, přistane vám na stolek vedle šachovnice připravené k partii vybraný drink. I muži mají své dny. A v centru Brna mají tyto pánské chvíle příchuť kvalitního alkoholu, voní po kolínské a člověk na jejich konci odchází hladce oholen břitvou, s pečlivým účesem na hlavě. Vítejte v Royal Barber Shopu.


Duch místa zde dýchá z každého detailu. Interiér je stylově zařízený do dob, kdy hudbě vládl swing, kultuře bohaté róby žen a uhlazené účesy mužů s pečlivě zastříhanými kníry. Royal Barber Shop je návratem do světa elegance. Ryze pánské elegance. „Náš barber je čistě pánská záležitost. Ženy zde ani nepracují, já sama se sem snažím chodit minimálně," říká sympatická spolumajitelka holičství Brigitta Kellnerová, jediná žena, kterou můžete - byť jen možná na chvilku - v barberu potkat.

Holičství na Minoritské ulici si s bratrem Robertem otevřeli na podzim loňského roku. Robert se věnuje stříhání už od patnácti let. „V patnácti jsem neměl moc představu o mém dalším životním kroku, na kadeřníka jsem šel především kvůli děvčatům," prohlašuje s úsměvem Robert. V průběhu následujících let pak dosáhl Robert několika úspěchů v oborových soutěžích. „Pracoval jsem jako vlasový technolog pro jednoho distributora vlasové kosmetiky a zúčastnil jsem se mnoha seminářů v zahraničí, odkud také sbírám inspiraci. Holičství se stalo nejen moji prací, ale i velkou vášní a koníčkem. Nejkrásnější na něm je ta různorodost a kreativita," dodává. 

 

Maximální péči za dvacet minut nedáte, pánové musí odcházet dokonalí

„Muži se u nás musí cítit dobře. Proto i ten interiér, chceme jim vytvořit pohodovou atmosféru. Svět okolo je urychlený, hektický. U nás si zákazníci odpočinou," říká spolumajitelka. Tomu odpovídá i doba, kterou muži stráví na polohovatelném stříhacím křesle. „Dvacet minut stříhání není úplná péče. Na každého si uděláme alesponě pětačtyřicet minut, hodinku," dodává Kellnerová.

Není divu. Po důkladné konzultaci střihu a umytí vlasů s masáží hlavy jde na řadu samotné stříhání, poté další umytí vlasů a závěrečný styling. Standardem při klasickém střihu je i úprava chlupů, nosu, obočí či chloupků na uších. Poslední jmenovanou, ostatně stejně jako všechny nabízené služby, jsem si vyzkoušel sám. Neznalého (podobného mně) dozajista zarazí metoda opalování. Ale nebojte, nepálí to. (I kdyby pálilo, nepřiznal bych. Jsem chlap. Tady tuplem.) 

Návrat k břitvě

Kompletní servis zde není jen prázdné slovo. Dnes oblíbenou, a zároveň v posledních dekádách často opomíjenou, službou je péče o vousy (dá-li se tomu řídkému porůstkuv mém případě tak říkat). O stylizaci se postarají nůžky či strojek. Dokonalé oholení zajistí věčná (a navěky také nejúčinnější) ocelová břitva. Před ní však rituál pro mnohé z nás již dávno zapomenutý - napářka, čili horký ručník přes obličej a chvíle určená k meditaci. Pak už jen několik minut uměleckých tahů břitvou a hotovo. Skončilo to hladce.

A dle mého (i přítelkyně soudu) také velmi povedeně. 

Dáme kolínskou?

Ó ano prosím. Děkuji.

A za pár týdnů naviděnou. Zase ve světě, kde být mužem je v pořádku.


 

Napsal Martin Šeda | PR text
 


 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Olympijský park v Brně bude! Denně pojme...

  • VIDEO: Policisté honili po Brně mezinárodně...

  • Od začátku července začínají rekonstrukce...

  • Brno bude příští rok hostit první...

 
 

Kam dál?

SOUTĚŽ: Vášeň pod širým nebem! Festival Ibérica nabídne hvězdy flamenka, taneční kurzy či letní kino

úterý, 13. června 2017, 18:12

Festival iberoamerické kultury Ibérica opět roztančí a provoní Brno. Od 28. června do 4. července nabídne spontánní...

Domácí vietnamská kuchyně Pho Ha Noi nabízí dědictví několika generací kuchařského řemesla

čtvrtek, 8. června 2017, 19:00

Na asijská bistra a různé restaurace nabízející značně “poevropštělou” nabídku asijských jídel si musel v Česku...

Místo dvou piv posilka

čtvrtek, 13. dubna 2017, 14:00

Sněhy už dávno roztály, otepluje se, léto se pomalu blíží. Nastává nejvyšší čas začít myslet na to, jak budeme vypadat...